Geliştirelim

Geliştirelim kısmında satranç öğrenenlere nasıl daha iyi satranç oynayabileceği anlatılıyor. Bunun için açılışlar, finaller, taktik çalışmaları ve dünya şampiyonlarının oyunları analiz ediliyor.

Her anlatım sonrası interaktif sorularla kullanıcıya pratik imkanı sunulur.



Polugaevsky-Tal 1969 Moskova 2.Bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 3 Süre: 00:10:29

Polugaevsky-Tal 1969 Moskova 1.Bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 4 Süre: 00:10:29

Spielmann-Rubinstein 1909 St Petersburg

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 2 Süre: 00:20:49

Rubinstein-Schlechter 1912 San Sebastian 1.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 1 Süre: 00:10:11

Rubinstein-Schlechter 1912 San Sebastian 2.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 1 Süre: 00:12:06

Bagirov-Gufeld 1973 Kirovabad 1.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 5 Süre: 00:10:30

Bagirov-Gufeld 1973 Kirovabad 2.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 2 Süre: 00:10:51

Taimanov-Polugaevsky 1960 St Petersburg

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 4 Süre: 00:13:40

Zukertort-Blackburne 1883 Londra 2.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 3 Süre: 00:11:46

Zukertort-Blackburne 1883 Londra 1.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 0 Süre: 00:10:10

Svidler-Cabrera 2019 Dünya Kupası

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 7 Süre: 00:14:45

Alekhine-Prat 1913 Paris 2.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 2 Süre: 00:10:37

Alekhine-Prat 1913 Paris 1.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 2 Süre: 00:10:14

Stein-Liberzon 1965 Erivan

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 8 Süre: 00:12:40

Glucksberg-Najdorf 1935 Varşova

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 3 Süre: 00:10:12

Kortschnoj-Udovcic 1967 Devrimin Ellinci Yılı Turnuvası

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 8 Süre: 00:12:55

Geller-Portisch 1967 Ekim Devrimi Turnuvası

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 18 Süre: 00:11:08

Alekhine-Evenson 1918 Ukrayna

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 2 Süre: 00:12:02

Botvinnik-Capablanca 1938 Hollanda 2.Bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 3 Süre: 00:10:06

Polugaevsky-Uhlman 1962 Amsterdam IBM 2.Bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 4 Süre: 10:32:23

Polugaevsky-Uhlman 1962 Amsterdam IBM 1.Bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 1 Süre: 00:10:19

Botvinnik-Capablanca 1938 Hollanda 1.Bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 1 Süre: 00:11:00

Petrosian-Spassky 1966 Dünya Şampiyonluğu 1.Bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 6 Süre: 00:10:12

Petrosian-Spassky 1966 Dünya Şampiyonluğu 2.Bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 7 Süre: 00:11:35

Spassky-Kortchnoi 1968 Adaylar

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 3 Süre: 00:19:55

Alekhine-Rabinovich 1918 Moskova 3.Bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 3 Süre: 00:10:02

Alekhine-Rabinovich 1918 Moskova 2.Bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 2 Süre: 00:11:28

Keres-Reshevsky 1937 Baden

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 4 Süre: 00:12:50

Bronstein-Vedder 1997 Hoogeveen 2.Bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 4 Süre: 00:10:09

Bronstein-Vedder 1997 Hoogeveen 1.Bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 2 Süre: 00:10:58

Barcza-Bronstein 1949 Budapeşte 1.Bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 1 Süre: 00:12:39

Barcza-Bronstein 1949 Budapeşte 2.Bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 1 Süre: 00:09:46

Furman-Spassky 1957 Moskova

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 4 Süre: 00:11:59

Kubbel 1922

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 6 Süre: 00:07:35

Yurgis-Botvinnik 1931 Leningrad

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 10 Süre: 00:10:00

Praggnanandhaa-Adams 2017 Isle of Man

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 5 Süre: 00:13:27

Lomsadze-Soozankar 2016 Mersin

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 2 Süre: 00:24:45

Pillsbury-Gunsberg 1895 Hastings

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 2 Süre: 00:13:34

Stein-Bilek 1967 Ekim Devrimi Turnuvası

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 2 Süre: 00:10:23

Stein-Hennings 1972 Kislovodsk

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 6 Süre: 00:10:25

Suetin-Stein 1972 Kislovodsk

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 5 Süre: 00:15:50

Stein-Portisch 1962 Stockholm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 2 Süre: 00:10:13

Steinitz--Rock 1864 Londra

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 3 Süre: 10:33:56

Rossolimo-Romanenko 1948 Slazburg

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 3 Süre: 00:10:02

Reinisch-Traxler 1890 Houston

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 3 Süre: 00:11:40

Riviere-Journoud 1860 Paris

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 3 Süre: 00:10:04

Robbins-Showalter 1890 St Louis

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 4 Süre: 00:09:30

Larsen-Spassky 1970 SSCB-Dünya Takım Turnuvası

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 2 Süre: 15:04:44

Petrosian-Pachman 1961 Bled

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 2 Süre: 00:13:43

Ivkov-Bauza 1955 Mar Del Plata

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 4 Süre: 00:10:38

Korchmar-Nezhmetdinov 1931 Odesa

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 4 Süre: 00:10:58

Fischer-Benko 1963 New York

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 3 Süre: 00:14:34

Chigorin-Janowski 1895 Hastings

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 5 Süre: 00:10:02

Anderssen-Dufresne 1852 Berlin

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 16 Süre: 00:17:59

Tal-NN 1973 İngiltere

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 16 Süre: 00:10:10

Gligoric-Kostic

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 10 Süre: 00:10:27

Alekhine-Bogoljubow

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 9 Süre: 00:11:00

Fischer-Fine 1963 New York

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 7 Süre: 00:09:06

Tal-Tolush 1957 Moskova 1.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 12 Süre: 00:10:40

Spassky-Aronson 1957 Moskova 2.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 8 Süre: 00:10:36

Spassky-Aronson 1957 Moskova 1.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 4 Süre: 00:10:07

Steinitz-Bardeleben

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 5 Süre: 00:21:21

Tal-Tolush 1957 Moskova 3.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 7 Süre: 00:10:24

Tal-Tolush 1957 Moskova 2.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 3 Süre: 00:10:14

Spassky-Polugaevsky 1961 Bakü 2.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 6 Süre: 00:10:05

Spassky-Polugaevsky 1961 Baku 1.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 6 Süre: 00:10:04

Petrosian-Najdorf 1961 Bled 1.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 1 Süre: 00:10:05

Petrosian-Najdorf 1961 Bled 2.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 6 Süre: 00:10:13

Geller-Smyslov 1965 Moskova 2.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 3 Süre: 00:10:37

Geller-Smyslov 1965 Moskova 1.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 2 Süre: 00:10:28

Lilienthal-Botvinnik 1940 Moskova 2.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 2 Süre: 00:09:56

Lilienthal-Botvinnik 1940 Moskova 1.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 3 Süre: 00:10:28

Byrne,D-Fischer,R 1956 New York 1.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 9 Süre: 00:10:15

Geller-Plater 1957 2.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 1 Süre: 00:10:27

Geller-Plater 1957 1.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 0 Süre: 00:10:11

Geller-Kholmov 1957 2.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 1 Süre: 00:10:23

Geller-Kholmov 1957 1.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 2 Süre: 00:10:07

Byrne,D-Fischer,R New York 2.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 9 Süre: 00:10:18

Mamedyarov-İdani 2015 Dünya Kupası

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 11 Süre: 00:18:11

Nezhmetdinov-Paoli 1954 Bucharest

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 6 Süre: 00:10:54

Spassky-Smyslov 1953 Bucharest

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 4 Süre: 00:12:09

Saigin-Tal 1954 Riga

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 2 Süre: 00:24:50

Kots-Spassky 1961 Bakü

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 4 Süre: 00:11:46

Tal-NN 1973 İngiltere 2

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 7 Süre: 12:30:52

Tal-NN 1958 Stutgart

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 8 Süre: 00:10:27

Tal-NN 1958 Riga

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 6 Süre: 00:11:11

Gurgenidze-Tal 1957 Moskova

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 7 Süre: 00:12:09

Schlechter-Walter 1905 4.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 3 Süre: 00:10:18

Alekhine-Saemisch 1923 Berlin 2.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 8 Süre: 00:10:20

Alekhine-Saemisch 1923 Berlin 1.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 2 Süre: 00:10:49

Capablanca1918 New York

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 4 Süre: 00:10:02

Capablanca-Delmonte

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 4 Süre: 00:10:28

Schlechter-Walter 1905 3.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 4 Süre: 00:10:14

Schlechter-Walter 1905 2.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 6 Süre: 00:10:40

Schlechter-Walter 1905 1.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 8 Süre: 00:10:26

Gustafsson-Buhmann 2003 Bundesliga

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 5 Süre: 00:10:10

Morpy-Isouard 1858 Paris

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 5 Süre: 00:10:07

Thomas-Lasker,Ed

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 12 Süre: 00:10:47

Greco

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 5 Süre: 00:08:05

Morphy,P, Morphy,A 1849

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 13 Süre: 00:10:02

Morphy,P-Morphy,E 1850

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 20 Süre: 00:11:02

Meek-Morphy 1855

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 8 Süre: 00:10:39

Rotlewi-Rubistein 1907 1.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 6 Süre: 00:10:19

Rotlewi-Rubinstein 1907 2.bölüm

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 8 Süre: 00:12:06

Lasker Ed-Thomas

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 8 Süre: 00:10:04

Barnes-Morphy

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 9 Süre: 00:10:00

Alekhine-Bogoljubov

Antrenör: Bülent Erşahin Görüntülenme: 6 Süre: 00:10:06